Kursy

Kurso de Esperanto - jest bezpłatnym multimedialnym programem komputerowym do samodzielnej nauki Esperanta.

Kurs języka Esperanto. Zapraszamy do nauki języka esperanto.

lernu! to wielojęzyczne strony oferujące użytkownikom internetu przystępne informacje o esperanto oraz bezpłatne kursy tego języka.
Esperanto to żywy język doskonale nadający się do komunikacji międzynarodowej. Oto wszystkie kursy . Początkującym i średnio zaawansowanym polecam Mi estas komencanto . Natomiast "Puzzle" - ten kurs zapoznaje nas z głównmi elementami języka esperanto. La puzlo Esperanto . Pomaga również zrozumieć jak z nich korzystać w tworzeniu zdań. (Jako elementy języka rozumiemy słowa lub ich części).

Do pobrania - darmowy słownik na komputer "Vortaro" , którego autorem jest mgr Jerzy Wałaszek I LO w Tarnowie.

Słownik Polsko - Esperancki i Esperancko - Polski.

Słownik Reta Vortaro .

"Palabras.pl - nauka języków" to serwis, którego podstawową funkcją jest ułatwienie nauki języków. Tu znajduje się wielojęzyczny słownik, między innymi języka Esperanto .

Darmowy podręcznik języka esperanto udostępnił znany bloger i autor publikacji na temat internetu – Paweł Wimmer. Do kilku lekcji dostępne są również nagrania dźwiękowe - bardzo przydatne dla początkujących w celu osłuchania się z wymową.
Podręcznik można pobrać i rozpowszechniać. To godna uwagi publikacja, bo od wielu lat na polskim rynku nie ukazują się książki na temat tego ciekawego języka. (Czytaj więcej ).

Dla młodzieży: Esperanto-lecionoj (po prawej stronie zaraz pod flagami). Dziewięć lekcji Esperanto - TV Esperanto / TV Białystok.

Dla najmłodszych - Granda Mazi . Szkoda tylko, że z 16 lekcji tylko 9 ma z boku "nowe słówka". Ale i tak są to fajne bajeczki edukacyjne dla naszych milusińskich :) A dla starszych - Kurs Esperanto składający się z 18 lekcji.
Uwaga! Kurs został gdzieś przeniesionyna i na razie nie wiem gdzie. Szukajcie na YouTube.

Maria Niemirow - Esperanto dla wszystkich.

Chemmix - Esperanto - Bardzo dobry kurs. Polecam.

Na stronie Serwisu Edukacyjnego I LO w Tarnowie znajduje się Pełny kurs międzynarodowego języka Esperanto autorstwa prof. Mieczysława Sygnarskiego.

Znaleziony na YouTube kurs video. Tu jest link do pierwszej z szesnastu części tego kursu: Pasporto Al La Tuta Mondo Pozostałe części wczytajcie bezpośrednio z YouTube.

_____________
11 września 2013